PATLAYAN SU BUZDAN DAĞ MEYDANA GETİRDİ - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

PATLAYAN SU BUZDAN DAĞ MEYDANA GETİRDİ

22.01.2019-09:52

VASKİ EKİPLERİ BUZ DAĞINI AŞIP ARIZAYI GİDERDİ

Doğu Anadolu’da hüküm süren aşırı soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor. Van’da da devam eden ağır kış koşullarında ilginç görüntüler de kameralara yansıyor.
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ ekipleri de mevsimin en soğuk anlarında bile çalışmaktan geri durmuyor.


Bildirilen arızalara ulaşmak ve halkın susuzluk sorununu gidermek için çalışmalarını sürdüren VASKİ ekipleri Çaldıran’da ilginç bir durum ile karşılaştı.


Çaldıran’ın Tepeli(Sakızlı) Mahallesine de bir arızaya giden ekipler, patlayan suyun dev bir buz dağına dönüştüğünü gördü. 10 Mahalleye su sağlayan boru hattının patlaması ile meydana gelen mağduriyetin giderilmesi için ekipler seferber oldu. Kepçelerin yol açması sırasında ekiplerin yaban domuzlarıyla da karşılaşması ilginç durumlar ortaya çıkardı.

VASKİ ekipleri kepçe ve kazma küreklerle buz dağını kırarak su arızasına ulaşmaya çalıştı. Saatler süren uğraşıdan sonra borunun olduğu yere ulaşılarak, 200’lük su borusu onarıldı.
Günlerdir susuzluk çeken  Başeğmez, Burcakalan, Aşağı Kuyuncak, Yukarı Kuyuncak, Han, Bezirhane, Yağbasan,Altıyol, Koçovası ve Yassıtepe Mahalleleri saatlerce devam eden uzun ve yorucu çalışmadan sonra tekrar suya kavuşturuldu.

Ekiplerin aşırı soğuklarda verdiği inanılmaz mücadele mahalle halkı tarafından takdir edildi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


Son Haberler

VASKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Tarafından Tasarlandı ve Geliştirildi