HİZMETLE YENİ TANIŞTILAR - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

YILLARDIR BEKLENEN HİZMETE KAVUŞTULAR
  YENİ KANALİZASYON HATTI ÇEKİLİYOR
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) ekipleri hizmetten mahrum kalan yerleşim yerlerine altyapı hizmeti götürmek için çalışmalarına hız verdi. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar her gün programlı olarak devam ediyor. Van merkezde yeni hat ve onarım ile ilgili çalışmalarda ekipler büyük başarı gösteriyor.
Akköprü Mahallesi Eylem Sokak yıllardır beklenen hizmete nihayet kavuşuyor. Sıhke Toki konutlarının hemen yanı başında olan yerleşim birimine şimdiye kadar verilmeyen kanalizasyon hizmeti ilk kez verilmiş oldu. Ekiplerin çalışması sonucu Eylem Sokak ile Bilgin Sokakta yaklaşık bir kilometrelik yeni kanalizasyon hattı hizmete alınıyor.
Hafiziye Mahallesi Bilgin Sokakta da site sakinlerinin yıllardır beklediği altyapı çalışmalarına başlandı. Yoğun bir nüfusun barındığı sokakta eksik kalan altyapı hizmetinin verilmesiyle site sakinleri büyük mutluluk yaşadı.
Site sakini Ömer Çelebi, VASKİ’nin çalışmalarından memnunuz, eksikliği bildirdiğimiz anda çalışmalara başlandı. Ekipler yoğun çalışıyorlar. Bilgin Sokakta kanalizasyon hattı eksikliği vardı, kısa zamanda giderildi. Bizi büyük bir sorundan kurtardılar. Emeği geçen herkese minnettarız, teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

,