SU SEVİNCİ DENGBEJLERİN SESİYLE KUTLANDI - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

MAHALLEYE GELEN SU İÇİN HALK SEFERBER OLDU

Soğuk ve karlı havalarda bile çalışmalarına ara vermeden devam eden VASKİ ekipleri, bilhassa kırsal mahallelerde susuzluk çeken yerleşim yerlerinde yoğun mesai harcıyor.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ), Gürpınar İlçesi Hacıköy Mahallesine yeni su hattı çekti. Mahalle sakinlerinin de çalışmaya destek verdiği görülürken,  ekiplerin çalışması sırasında yörede kürtçe şarkı seslendiren dengbejlerin sevinçlerini dile getirmesi dikkat çekti.

VASKİ ekipleri içme suyu konusunda sıkıntı çeken Gürpınar’ın Hacıköy Mahallesine bin metrelik yeni su hattı çekme çalışması başlattı. Çalışma kısa sürede bitirilerek mahalleye ek su hat ile yeni şebeke bağlandı.

Ekiplerin zorlu şartlarda çalıştığını gören mahalle halkı yardım için harekete geçti. Çoğu ekiplerin çalışmalarına bizzat katılırken, kimileri de soğuk ve karlı havadasemaver yakarak çalışanlara çay ikramında bulundu.

Mahalle Muhtarı Nasır Koyuncu ile Belediye Meclis Üyesi Aydın Koyuncu da çalışmalar sırasında ekipleri yalnız bırakmayarak, emeği geçenlere teşekkür ettiler.