SOĞUKTA TER DÖKÜYORLAR - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

EKİPLER EN ZOR KOŞULLARDA HİZMETE KOŞUYOR


DAİRE BAŞKANI VE MÜDÜRLER KARLA MÜCADELE ETTİ

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri olumsuz hava koşullarında bile hizmetten geri kalmıyor. Merkeze uzak ve engebeli arazilerde yer alan yerleşim yerlerinde

halkın su hizmetlerinden mahrum kalmaması için ekipler kışın çetin şartlarında bile büyük ve zorlu mücadeleler veriyor.
Kesintisiz bir hizmet anlayışı ile hareket eden VASKİ ekiplerinin en ücra yerleşim birimine kadar giderek, mağduriyetleri gidermesi halktan da büyük takdir görüyor.

VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan’ın talimatlarıyla mahallelerin suya kavuşması için çalışmalarını sürdüren İşletmeler Dairesi Başkanı Bahattin Önder, Gevaş Şube Müdürü Tevfik Ergenç, Gürpınar İlçesi Hacı Köy ile Işıkpınar Mahallesinin su sorununu çözümü için çalışma başlattı.


Suyun çekileceği kaynak yerinde inceleme yapmak için yola çıkan VASKİ heyeti, araçların çıkamadığı mevkiye 1 km karda yaya giderek ulaşabildiler.

Soğuk, kar ve fırtınaya rağmen hizmetlerin ulaşması için yoğun gayret gösteren ekipler ayrıcaÇaldıran, Bahçesaray, Çatak ve Gevaş ilçelerinde karlı tepeleri zorluklarla aşarak arıza ve onarım işlerini bazen araç bazen de yaya giderek gidermeye çalışıyorlar.

Başkale İspiriz Dağı, Çatak Sırmalı, Gevaş Değirmitaş, Gürpınar Tutmaç, Çaldıran Kışla Mahallesi Yanıktaş mevkilerinde oluşan su arızasına müdahale eden ekipler, aşırı soğuklarla mücadele ederek, arızayı onardı ve tekrar suyun verilmesini sağladı.