KARLI DAĞLARDA KESİNTİSİZ MESAİ - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

VASKİ EKİPLERİ SAATLERCE YAYA GİDEREK ARIZA GİDERDİ

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Van’da hüküm süren aşırı soğuklara rağmen tam mesai yaparak, hizmetlerin aksamaması için gayret gösteriyor.
VASKİ’ye gelen arıza ihbarlarını değerlendiren ekipler, olumsuz hava şartlarıyla mücadele ederek vatandaşların sıkıntısını gideriyorlar.


Van’ın en engebeli arazi koşullarına sahip Bahçesaray İlçesi Çatbayır Mahallesinden gelen su arıza bildirimi üzerine ekipler harekete geçti. Araçların ulaşamadığı yaklaşık 2 bin rakımlı tepede oluşan arıza için yaya olarak saatlerce yol alındı. Ekiplere mahalle halkı da rehberlik ederek yol gösterdi, çalışmalara destek verdi.


Van’ın Gürpınar İlçesi Koçgüden Mahallesinde de ekipler karlı tepeleri aşarak arıza yerini ulaştı ve arızayı gidermeyi başardı.


Ekiplerin zorlu mücadelesi cep telefonu ile görüntülendi. Rakımı yüksek dağlarda yapılan çalışmalarda verilen mücadele büyük takdir gördü.
Uzun uğraşılardan sonra her iki mahallenin de su arızası giderilerek mahallelere tekrar su verilmeye başlandı.


Onarımdan sonra sevinçlerini ekiplerle paylaşan mahalle halkı, VASKİ’nin zor koşullarda çalışarak kendilerine hizmet ettiğini ve buna bizzat şahitlik ettiklerini dile getirerek teşekkür ettiler.