VASKİ’DE TÜM EKİPLER KARLA MÜCADELE İÇİN SEFERBER OLDU - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

VASKİ TAM KADRO SAHADA GÖREV YAPIYOR

Son yılların en büyük kar yağışının yaşandığı Van’da kapanan yolların açılmasına yönelik yoğun gayret gösteriliyor. Bunun için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekiplerine il merkezi ve ilçelerde Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) ekipleri de destek veriyor.

Karın etkisini artırdığı anda ekiplerin karla mücadeleye hazır olması talimatı veren VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, tüm ilçelerde çalışan personel ve iş makinelerini teyakkuza geçirdi.


Genel Müdür Yardımcıları koordinatörlüğünde Daire Başkanlıkları ekip ve araç desteği için harekete geçerek, karla mücadeleye ekiplerin tam kadro katılması sağlandı.

VASKİ, kent merkezi ve ilçelerde tam kadro sahada görev yaparak yolların ve kaldırımların kardan temizlenmesine büyük katkı verdi. Karla mücadele için ekiplerin seferber edildiği kent merkezinde 12 adet kepçe, 10 adet kamyon ve 48 personelle ile karla mücadeleye destek verildiği açıklandı.

VASKİ ekipleri ilçelerin tümünde de ise yine karla mücadelede aktif çalışarak hizmetlerin aksamaması için desteğini sürdürüyor.