VASKİ’DEN ‘MİNİMUM EVDE YOK’ TARİFESİ DÖNEM - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

 VASKİ’DEN ENDEKS OKUMA İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU!

Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında bir takım yeni önlemler alındı.


Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile etkin mücadele kapsamında evin içinde alınan önlemlerle ilgili VASKİ tarafından yeni bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda, su sayaçları evin içinde bulunan abonelere ‘MİNİMUM  evde yok’ tarifesi uygulanacağı belirtilirken, koronavirüs nedeniyle kapalı olan iş yerlerine ise Haziran ayına kadar fatura kesilmeyeceği bildirildi. Ayrıca çalışma kapsamında sayaçları bodrum kat ve kazan dairelerinde toplu halde bulunan abonelerin, sayaç okuma işlemleri ise endeks okuma personeli tarafından sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde kesilerek, sayaçların üzerine tarife bırakılacağı belirtildi.Bu tedbirler kapsamında daha önce Ocak ayında yapılan tarife zammı Haziran ayına erteleyerek,halen Türkiye'deki en ucuz su tarifesine sahip olduğumuz belirtildi.

Duyuruda ayrıca sayaç okuma personelinin sosyal mesafeyi koruma ve teması önlemek için hiçbir şekilde evlere girmeyeceği ifade edilirken, iş sağlığı tedbirlerine azami derecede özen gösterileceği de vurgulandı.


Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlık genelgeleri  uyarınca,herhangi bir icra işlemi yapılmayacağı ve ayrıca hiçbir abonemizin suyunun kesik olmadığı,borcunu ödemekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımıza uygun ödeme kolaylıkları sağlandığı,bu kapsamda MİNİMUM fatura tahakkuk kesilerek,VASKİ Genel  Müdürlüğü olarak Van Halkının yanındayız denildi.