VASKİ arızaları kısa sürede çözüyor - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, VASKİ’de kurulu bir sistemin olduğunu ve arızaların kısa sürede çözüldüğünü söyledi.

Su arızalarıyla ilgili bilgi veren VASKİ Müdürü Ülker Cem Kaplan, VASKİ olarak Van’da arızaları en kısa sürede onardıklarını belirtti.
Su arızalarıyla ilgili önemli bir çalışmaya imza atacaklarını belirten Kaplan, “Güncellenmiş dijital abone verilerimizi analog sisteme giremiyoruz. Dolayısıyla dijital sisteme dönüşüyor. Verilerimiz ulusal veri tabanına göre güncellenmiş olacak. Ulusal veri tabanında her sokağan, caddenin, binanın kodu ve dairenin numarası var. Bu yakın dönemde yapacağımız bir çalışma” dedi.

“ARIZALARI KISA SÜREDE ÇÖZÜYORUZ”


Daha iyi bir hizmet için denetleme sistemi ile mağduriyetlerin hemen çözüme kavuşacağını söyleyen Kaplan, “Benden önceki Genel Müdürümüz Ali Bey döneminde kurulmuş güzel bir sistem var. Biz bu sistemi günümüz teknolojik gelişmeleri ile de entegre ederek çok güzel bir hale getirdik. 185’i arayıp 'evimin önündeki kanalizasyon kapağı kaybolmuş' dediğinizde sizin cep telefonunuz abone numaranız her şeyiniz sisteme yükleniyor ve 185, aradığımız numara bilgisayar sistemi üzerinden bir arıza olarak kaydediliyor. Daha sonrasında o arızanın hangi birime düşeceğini 185 belirliyor ve en kısa sürede bu arıza onarılmış oluyor” diye konuştu.
Kaynak: Van Postası Gazetesi