VASKİ, ’22 MART DÜNYA SU GÜNÜ’ DOLASIYLA DEPREMDEN ETKİLENEN ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

Van Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘22 Mart Dünya Su Günü’ dolasıyla depremden etkilenen öğrencilerle bir araya gelerek kutladı.

Van Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘22 Mart Dünya Su Günü’ dolasıyla Tuşba İlçesi’nde Derebey İlköğretim Okulu, Başkale İlçesi’nde ise geçtiğimiz yıl depremden etkilenen Güvendik ve Özpınar İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya gelerek kutladı. Ziyaret kapsamında; VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Eşme, Kanalizasyon Dairesi Başkanı Selim Şahin ve Kanalizasyon Şube Müdürü Uğur Demiroğlu, Derebey İlköğretim Okulu’nu, İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Bahattin Önder ve Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç ise geçtiğimiz yıl depremden etkilenen Güvendik ile Özpınar İlköğretim okullarını ziyaret etti.

ÖĞRENCİLERE SUYUN ÖNEMİ ANLATILDI

VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Eşme, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zakir Taşkın ile birlikte Derebey İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldi. Genel Müdür Yardımcısı Eşme, ‘22 Mart Dünya Su Günü’ ile ilgili günün anlam önemine değinerek; suyun bilinçli kullanımı ve tasarruf noktasına vurgu yaptı. Suyun insan hayatındaki önemi konusunda öğrencilere bilgi veren VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Eşme, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedevioğlu ve Şube Müdürü Taşkın ile birlikte öğrencilere günün anlam ve önemi anısına su matarası ve çeşitli hediyeler dağıttı.

VASKİ, DEPREMDEN ETKİLENEN ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI

Öte yandan VASKİ İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Bahattin Önder ile Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç, geçtiğimiz yıl Başkale’de yaşanan depremden en çok etkilenen mahalleler arasında yer alan Güvendik ile Özpınar mahallerindeki ilköğretim okullarını ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. Burada suyun önemi, insan hayatındaki yeri, günün anlam ve önemi öğrencilere anlatılarak, ‘22 Mart Dünya Su Günü’ kutlandı. Daha sonra Önder ve Ergenç, okul yönetimiyle birlikte öğrencilere su matarası ve çeşitli hediyeler dağıtarak, öğrenci ve okul yönetimiyle hatıra fotoğrafı çekti.