VASKİ, “ARŞİV YÖNETMENLİĞİ” İLE İLGİLİ PERSONELLERİNE EĞİTİM VERDİ - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, “Arşiv Yönetmenliği” ile ilgili personellerine eğitim verdi.

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, “Arşiv Yönetmenliği” kapsamında personellerine yönelik toplantı salonunda eğitim programı düzenlendi. VASKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde düzenlenen eğitimde kamu kurum ve kuruluşlarının iş ve işlemleri sonucunda oluşan belgelerin; düzenlenmesine, gerekli şartlar altında korunmalarının teminine, herhangi bir sebepten dolayı kaybının engellenmesine yönelik personeller bilgilendirilerek eğitim verildi.

Ayrıca arşiv hizmetleri hakkında yönetmenlik kapsamında verilen eğitimde arşiv yönetmenliği ile ilgili amaç, kapsam, dayanak ve tanımlara dikkat çekildi. Bunun yanı sıra belgelerin korunması, belgelerin gizliliği ve yararlanma ile arşivlerin oluşturulması, dosyalama işlemleri, belge devir işlemleri, ayıklama ve imha işlemleri çeşitli, geçici ve son hükümler başlıkları ele alındı.