VASKİ TEHLİKE ARZ EDEN RÖGARLARI DEĞİŞTİRİYOR - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN TEDBİR ALINIYOR


Van ve Su Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından kent genelinde trafik açısından tehlike arz eden rögar kapaklarının değişimi gerçekleştiriliyor.
İlk olarak Ali Paşa Mahallesi Suvaroğlu Caddesi üzerinde bulunan ve asfaltlamadan sonra kodu düşük olan rögar kapakları değiştirilmeye başlandı. Ekipler cadde üzerinde gereken yol güvenliği önlemlerini alarak çalışmaları yürütüyor.


Çalışmalara ana arterlerden başlanarak kent genelinde sürdürülmesi hedefleyen ekipler, yol kotundan yukarı kalan veya düşük olan kanalizasyon bacası kapaklarını değiştirme işlemlerine devam ediyor.


Rögar kapaklarının sürüş emniyeti ve rahatlığı için de sorun teşkil ettiğinden değiştirileceği belirtilerek, çalışmalar nedeniyle zarar gören veya yol kaplaması altında kalan kanalizasyon bacalarının değişimi trafik emniyeti açısından da büyük önem arz ettiği, ekiplerin özverili çalışmalarıyla yol geçişinde rahatsızlık vermeyecek şekilde yol ile aynı seviyede baca yükseltme işlemleri yaptığı açıklandı.

,